نسبت ترن داون یا « نسبت کاهش » در سیستم های اندازه گیری گاز چیست؟

موضوع : نسبت ترن داون یا نسبت کاهش نوشته –  اغلب این سوال پرسیده می گردد که ” ترن داون چیست؟ ” اگرچه این فاکتور معمولا در جدول مشخصات فلومتر ذکر گردیده ولی به ندرت این مشخصه توضیح داده شده است.

منظور از « نسبت ترن داون یا نسبت کاهش » در دبی سنج چیست؟

« نسبت ترن داون یا نسبت کاهش » معمولاً به عنوان محدوده یا رنج پذیری نیز شناخته می شود. این فاکتور نشان دهنده محدوده جریانی است که یک فلومتر می تواند گاز طبیعی (یا هر گاز دیگری) را به دقت اندازه گیری کند. به عبارت دیگر، این به سادگی بالاترین محدوده اندازه گیری در مقایسه با پایین ترید حد توان اندازه گیری است که در یک نسبت بیان شده و با استفاده از یک فرمول ساده محاسبه می شود.

حداقل جریان / حداکثر جریان = «نسبت کاهش»

برای در نظر گرفتن این موضوع، اگر انتظار می رود جریان گاز بین 350,000 فوت مکعب در روز و 3,500,000 فوت مکعب در روز جریان داشته باشد، برنامه دارای نسبت کاهش 10:1 خواهد بود. Turndown یکی از پارامترهای حیاتی است که برای انتخاب تکنولوژی فلومتر مناسب برای یک کاربرد خاص استفاده می شود. عوامل دیگری که به تعیین فلومتر مناسب کمک می کنند عبارتند از: محصول اندازه گیری شده، دبی آن، قیمت تجهیزات، هزینه نگهداری و دقت.

نمودار زیر شامل «نسبت کاهش» در فلومتر ها با فن آوری های مختلف می باشد.
نسبت دور زدن

توده‌سنجی گاز به روش ترمال متری دارای «نسبت کاهش» وسیع 100:1 ( با 1000:1 در صورت درخواست ) است که به دلیل نوسانات زیاد تقاضا در طول روز و همچنین نوسانات فصلی، برای کاربردهای گاز طبیعی بسیار مطلوب است.

پارامتر «نسبت کاهش» از اولین پارامترهایی است که باید در هنگام مطالعه فناوری های جریان سنج در رابطه با نیاز تکنولوژیکی خود به آن توجه کنید.

مقالات مرتبط:

سایزینگ فلومتر ها | انتخاب سایز فلومتر بر اساس دبی

تفاوت بین فناوری فیلدباس و هارت چیست؟

تفاوت بین فناوری فیلدباس و هارت چیست؟

تفاوت بین فناوری فیلدباس و هارت چیست؟ شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که تفاوت عمده بین فناوری فیلد باس و هارت در چیست. اینجا سعی شده ضمن بررسی کارایی هر تکنولوژی به تفاوت ها و نقاط قوت و ضعف آن بپردازیم. Fieldbus یک پروتکل شبکه کامپیوتری است که برای ارتباط...

تولید و لجستیک صنایع نیازمند به اتوماسیون

تولید و لجستیک صنایع نیازمند به اتوماسیون

اتوماسیون صنعتی و صنایع درگیر اتوماسیون صنعتی در حقیقت به استفاده از سیستم های کنترلی مانند کامپیوتر برای کنترل فرآیندهای صنعتی و ماشین آلات اطلاق می گردد. این سیستم های کنترلی برای افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها و بهبود ایمنی و کیفیت استفاده می شود. اتوماسیون را می...

جهت جریان در خط لوله با توجه به دبی متر و اندازه گیری جریان چقدر مهم است؟

جهت جریان در خط لوله با توجه به دبی متر و اندازه گیری جریان چقدر مهم است؟

اهمیت جهت جریان در خط لوله با توجه به دبی متر و اندازه گیری جریان جهت جریان در یک خط لوله زمانی که صحبت از دبی متر و اندازه گیری جریان می شود بسیار مهم است. اهمیت جهت جریان در خط لوله با توجه به دبی متر و اندازه گیری جریان به حدی است که می تواند بر دقت اندازه گیری ها...

نزدیک به شما

ارتباط آسان و مستمر با مشتریان هدف ماست

تلفن

09151211239 مهندس رضا تاج

ایمیل

واتساپ

واتساپ

اینستاگرام

اینستاگرام

× در واتساپ در ارتباط باشید