روش های جلوگیری از خوردگی خط لوله برای خطوط نفت و گاز طبیعی

نوشته  در مورد روش های جلوگیری از خوردگی خط لوله برای خطوط نفت و گاز طبیعی

 در پیشگیری از آسیب از تاسیسات
 
انفجار خطوط لوله در طول سال ها ما را از پیامدهای خوردگی خط لوله آگاه کرده است. به عنوان یک توزیع کننده محصولات پیشگیری از خوردگی خط لوله، می خواستم روش های موفق پیشگیری از خوردگی را مورد بحث قرار دهم.

درخواست نقل قول

روش های جلوگیری از خوردگی خط لوله برای خطوط نفت و گاز طبیعی

روش های جلوگیری از خوردگی خط لوله برای خطوط نفت و گاز طبیعی

لوله گاز در یک فلنج خورده شده است.

روش های موفق برای جلوگیری از خوردگی در خطوط لوله

خطوط لوله محافظت نشده، خواه مدفون، بالای زمین یا در آب خورده می شوند. بدون اجرای اقدامات ایمنی و داشتن برنامه کنترل خوردگی، خوردگی حمل و نقل مواد خطرناک را ناامن می کند.

یک برنامه موفق کنترل خوردگی یک فرآیند بی پایان است. این کار با طراحی و نصب کارآمد خط لوله، اجرای روش های کنترل خوردگی، و نگهداری و نظارت بر خطوط آغاز می شود.

حفاظت کاتدی

حفاظت کاتدی (CP) روشی برای کنترل خوردگی با استفاده از جریان الکتریکی مستقیم است که خوردگی خارجی را که معمولاً با یک لوله فلزی مرتبط است خنثی می کند. به طور کلی زمانی استفاده می شود که یک خط لوله در زیر زمین یا در آب مدفون شود. هنگامی که در یک خط لوله جدید اجرا می شود، حفاظت کاتدی می تواند از همان ابتدا از خوردگی جلوگیری کند. در یک خط لوله قدیمی، حفاظت کاتدی می تواند مانع از ادامه خوردگی موجود در خط گردد.

جداسازی فلنج و جداسازی مفصل دو روش برای جلوگیری از وقوع واکنش های الکتروشیمیایی بین دو فلز مختلف با قطع مسیر فلزی یا جلوگیری از عبور جریان در سیستم حفاظت کاتدی (CP) به فراتر از ناحیه محافظت شده توسط سیستم CP هستند.

پوشش ها و آسترها

شرکت Trenton مواد ضد خوردگی کارآمد و بادوام از جمله روکش‌های Wax-Tape ™، پرایمرها، پوشش‌های بیرونی و پوشش‌های داغ اعمال می‌کند. پوشش ها و آسترها روی خطوط لوله، در بالا یا زیر زمین اعمال می شوند و اغلب با حفاظت کاتدی ترکیب می شوند. پلیمرهای تقویت شده با الیاف نیز ممکن است لوله ها را تقویت و تعمیر کنند.

بازدارنده های خوردگی

بازدارنده های خوردگی ترکیباتی هستند که به خط لوله بالادست اضافه می شوند تا از خوردگی کربن و لوله فولادی کم آلیاژ جلوگیری کنند.

مواد خط لوله

مواد مورد استفاده خط لوله نیز به طور قابل توجهی بر خوردگی تأثیر می گذارد. استفاده از موادی مانند پلاستیک، فولاد ضد زنگ یا آلیاژهای خاص طول عمر خط لوله را افزایش می دهد، در حالی که فولاد یا بتن مسلح شده با فولاد در معرض خوردگی است.

برای اطلاعات بیشتر می توانید مقالات مرتبط زیر را مطالعه بفرمایید:

فن آوری تولید لوله فولادی ضد زنگ، بدون جوش – به روش سرد

انواع فولاد ضد زنگ

غلبه بر خوردگی در ابزاردقیق با سوپر آلیاژهای AL-6XN و هستلوی (HASTELLOY C-22)

چگونه مواد پوشش داخلی فلومتر الکترومغناطیسی را به درستی انتخاب کنیم؟

منبع: https://www.lincenergysystems.com/blog/effective-corrosion-prevention-methods-for-pipelines/

تفاوت بین فناوری فیلدباس و هارت چیست؟

تفاوت بین فناوری فیلدباس و هارت چیست؟

تفاوت بین فناوری فیلدباس و هارت چیست؟ شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که تفاوت عمده بین فناوری فیلد باس و هارت در چیست. اینجا سعی شده ضمن بررسی کارایی هر تکنولوژی به تفاوت ها و نقاط قوت و ضعف آن بپردازیم. Fieldbus یک پروتکل شبکه کامپیوتری است که برای ارتباط...

تولید و لجستیک صنایع نیازمند به اتوماسیون

تولید و لجستیک صنایع نیازمند به اتوماسیون

اتوماسیون صنعتی و صنایع درگیر اتوماسیون صنعتی در حقیقت به استفاده از سیستم های کنترلی مانند کامپیوتر برای کنترل فرآیندهای صنعتی و ماشین آلات اطلاق می گردد. این سیستم های کنترلی برای افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها و بهبود ایمنی و کیفیت استفاده می شود. اتوماسیون را می...

جهت جریان در خط لوله با توجه به دبی متر و اندازه گیری جریان چقدر مهم است؟

جهت جریان در خط لوله با توجه به دبی متر و اندازه گیری جریان چقدر مهم است؟

اهمیت جهت جریان در خط لوله با توجه به دبی متر و اندازه گیری جریان جهت جریان در یک خط لوله زمانی که صحبت از دبی متر و اندازه گیری جریان می شود بسیار مهم است. اهمیت جهت جریان در خط لوله با توجه به دبی متر و اندازه گیری جریان به حدی است که می تواند بر دقت اندازه گیری ها...

نزدیک به شما

ارتباط آسان و مستمر با مشتریان هدف ماست

تلفن

09151211239 مهندس رضا تاج

ایمیل

واتساپ

واتساپ

اینستاگرام

اینستاگرام

× در واتساپ در ارتباط باشید