اندازه گیری فلو

صفر تا صد ابزار دقیق-اندازه گیری فلو: اندازه گیری فلوی یک ماده نیازمند فهم و شناخت کامل جزئیات فرایند  و ماده تحت اندازه گیری می باشد.کاربردهای فرایند ممکن است شامل فلوی گازها،مایعات،جامدات،و یا ترکیبی از اینها باشد.

این مواد با توجه به ماهیت فرایند ممکن است در میان لوله ها و یا کانال ها جاری شوند.دو عامل مهم که مناسب ترین روش برای اندازه گیری فلوی یک کاربرد را تعیین می کنند،مقدار فلو و نوع ماده تحت اندازه گیری می باشد.

با استفاده از اصطلاحاتی چون فوت بر ثانیه،گالن در دقیقه ،فوت مکعب در دقیقه یا تن در ثانیه می توان نرخ فلوی یک ماه را توصیف کرد.یکی از مهم ترین فاکتورها در کاربردهای اندازه گیری فلو،انتخاب واحد برای نمایش نرخ فلو است،به طوری که مطابق با نمایش مورد نیاز فرایند،واحد تغییر می کند.برای سنجش فلو چندید روش وجود دارد که از آن جمله می توان نرخ فلو،نرخ فلو حجمی و نرخ فلو جرمی را نام برد.

 

 

از فروشگاه و محصولات شرکت بازدید فرمایید.

در اینستاگرام به ما بپیوندید.

 

 

نرخ فلو (Flow Rate) 

واحد اندازه گیری استفاده شده برای بیان نرخ فلو در حقیقت به سرعت فلو و یا به عبارتی میزان سرعت حرکت ماده اشاره دارد.نرخ فلو میزان فاصله ای است که یک ذره از یک ماده در یک دوره معین از زمان حرکت می کند.معمولا برای اندازه گیری نرخ فلو از واحد فوت بر ثانیه استفاده می شود.اگر یک ثانیه طول بکشد تا یک مولکول از سیال درون لوله از نقطه A به نقطه B  برسد و فاصله بین این دو نقطه 10فوت باشد نرخ فلوی سیال درون لوله معادل 10 فوت بر ثانیه خواهد بود.

.صفر تا صد ابزار دقیق-اندازه گیری فلو

همچنین ممکن است علاوه بر محاسبه ی نرخ فلوی بین نقاط،لازم باشد حجم کل سیالی که در طی یک دوره زمانی خاص از میان لوله عبور کرده است،محاسبه شود.

نرخ فلوی حجمی (Volumetric Flow Rate)

حجم سیال عبوری از یک نقطه در طی یک دوره از زمان را نرخ فلوی حجمی می گویند.نرخ فلوی حجمی را معمولا برحسب گالن در دقیقه (GPM) یا فوت مکعب در ثانیه بیان می کنند.

یکی از راه های اندازه گیری فلوی حجمی،انتقال یک حجم خاص از سیال از مخزنی به مخزن دیگر  و سنجش زمان این پروسه می باشد.اگر برای انتقال 500 گالن سیال از مخزنی به مخزن دیگر 2 دقیقه  زمان لازم باشد،نرخ فلوی حجمی معادل 250 گالن در دقیقه است.

صفر تا صد ابزار دقیق-اندازه گیری فلو

به طور کلی ، استفاده از این روش در عمل  دارای محدودیت هایی می باشد.اکثر روش های اندازه گیری نرخ فلوی حجمی معمولا هنگامی اتخاذ می شوند که دو فاکتور سرعت فلو و قطر داخلی لوله مشخص باشد.جداولی وجود دارد که می توان با استفاده از آنها قطر داخلی سایز های مختلف لوله را تعیین کرد.

نرخ فلوی جرمی (Mass Flow Rate)

یکی دیگر از سیستم های اندازه گیری فلو که برای تعیین نرخ فلوی فرایند مورد استفاده قرار می گیرد،نرخ فلوی جرمی می باشد.در واقع ،نرخ فلوی جرمی مقدار جرم عبوری از یک نقطه ی خاص در طی یک دوره  زمانی را تعیین می کند.در هنگام اندازه گیری نرخ فلوی جرمی باید اثرات دما و فشار بر روی چگالی سیال را مورد نظر قرار داد.این مساله خصوصا در فرایندهایی که با گازها سر و کار داریم باید جدی گرفته شود. در چنین مواردی برای جبران سازی تغییرات چگالی  ناشی از دیگر متغیرهای فرایند باید تمهیداتی را در سیستم اندازه گیری مستقر کرد.

احیاگران ابزار دقیق تاج با کادری مجرب و سابقه طولانی در زمینه تعمیر و تهیه اسپر پارت انواع فلومتر از جمله یوکوگاوا،اندرس هاوزر،کرونه،زیمنس،ماکروموشن،ای بی بی و …  آماده است که در کوتاه ترین زمان ممکن و با  بالاترین کیفیت خدمات خود را به شما مشتریان عزیز ارائه نماید.

یوکوگاوا

یوکوگاوا

یوکوگاوا ( Yokogawa ) یوکوگاوا Yokogawa تامین کننده ای پیشرو در اتوماسیون صنعتی و راه حل های تست و اندازه گیری است. با ترکیب کردن فناوری برتر با اصول مهندسی، مدیریت پروژه و تعمیر و نگهداری، شرکت یوکوگاوا محصولات و خدماتی با کارایی عملیاتی اثبات شده، ایمنی، کیفیت و...

امرسون میکروموشن روزمونت

امرسون میکروموشن روزمونت

امرسون ( میکروموشن ، روزمونت و ... ) گروه صنعتی امرسون ( میکروموشن ، روزمونت و ... ) با شعار " ما نوآوری را هدایت می کنیم که جهان را سالم تر، ایمن تر، هوشمندتر و پایدارتر می کند." در حال فعالیت در سطح جهانی است. صنایع تحت پوشش شرکت امرسون / میکروموشن محصولات این شرکت...

اندرس هاوزر Endress Hauser

اندرس هاوزر Endress Hauser

اندرس هاوزر ( Endress+Hauser ) یک شریک قوی در سراسر جهان شرکت اندرس هاوزر Endress+Hauser یک شرکت پیشرو در ابعاد جهانی در زمینه ابزار اندازه گیری، خدمات و راه حل های مهندسی فرآیندهای صنعتی است. این شرکت راه حل های مرتبط با خط فرآیند را برای جریان، سطح، فشار، تجزیه و...

نزدیک به شما

ارتباط آسان و مستمر با مشتریان هدف ماست

تلفن

09151211239 مهندس رضا تاج

واتساپ

واتساپ

× در واتساپ در ارتباط باشید