هیدروژن فلومتر

جریان سنج جرمی حرارتی / ترمال مس فلومتر مخصوص اندازه گیری هیدروژن 

تقاضای جهانی برای گاز هیدروژن (H2) به عنوان یک منبع انرژی تجدیدپذیر، همراه با سایر کاربردهای آن در صنایع مختلف در حال افزایش است. بنابراین نیاز به دبی سنج های دقیق، تکرارپذیر و قابل اعتماد که می توانند در مکان های صنعتی و شرایط سخت کار کنند نیز افزایش یافته است. فلومترهای حرارتی ST از سری ST Fluid Components International، فلومترهای  دقیق H2 کالیبره شده هستند که در تمام قطرهای لوله، تقریباً در هر شرایط نصب و بدون نیاز به تعمیر و نگهداری معمول استفاده می شوند.

کنتورهای جریان جرمی حرارتی از طریق اصول انتقال حرارت کار می کنند. هیدروژن، با سرعت انتقال حرارت بالای خود، به یک دبی سنج که بر اساس هیدروژن واقعی کالیبره شده باشد، نیاز دارد – به جای یک فلومتر کم بازده که با معادلات هم ارزی گاز کالیبره شده و بصورت نظری کار می کند. کنتورهای سری ST بنا به شرایط نصب کاربر نهایی کالیبره می شوند، در واقع با هیدروژن واقعی کالیبره می شوند، که دقت و تکرارپذیری بسیار بیشتری را برای مشتریان FCI فراهم می کند. این دستگاه‌ها اندازه‌گیری جریان جرم مستقیم را انجام می‌دهند و اساساً چند متغیره هستند که هم خروجی جریان و هم دما را ارائه می‌دهند.  

این دستگاه‌ها قطعات متحرک ندارند، بنابراین شکستگی، سایش و هزینه نگهداری آنها ناچیز است، و این ابزار منعطف طیف وسیعی از انواع اتصالات فرآیندی را پوشش می دهد (مانند اتصالات رزوه‌ای نر/ماده NPT، اتصالات فشاری، فلنج‌ها، شیرهای توپی و غیره .).  

خانواده ST از فلومترهای کوچک و کامپکت با خروجی استاندارد آنالوگ 4 تا 20 میلی آمپر تا مدل های پیشرفته با خروجی های متعدد 4 تا 20 میلی آمپر، ارتباطات دیجیتال باس (مانند HART ،Modbus ،Foundation Fieldbus و Profibus)، کالیبراسیون در محل، خود نظارتی، قابلیت ثبت اطلاعات یکپارچه، از جمله ویژگی های دیگر این سیستم می باشد.

 فلومترهای هیدروژن سری FCI ST اندازه‌گیری مستقیم جریان جرم هستند، همچنین دارای تاییدیه‌های بین‌المللی لازم برای استقرار در محیط‌های Div.1/Zone 1 هستند و به لطف فولاد ضد زنگ NEMA 4X/IP 67 دارای درجه‌بندی 316 یا محفظه های آلومینیومی با محتوای مس کم دارای استحکام و عمر طولانی می باشند.

ترنسمیتر/الکترونیک این فلومترها را می توان به صورت یکپارچه با بدنه دستگاه نصب کرد یا می توان آنها را بصورت ریموت تا فاصله 1000 فوتی یا 305 متری نصب نمود. همچنین این فلومتر ها به دو صورت DC یا AC در دسترس هستند. سیستم بازخوانی و نمایش دستگاه شامل میزان جریان پایه و توتالایزر مجهز به یک LCD با نور پس‌زمینه با دیجیتال/گرافیک چند متغیره با آرایه 4 دکمه‌ای منحصربه‌فرد FCI است.

در کاربردهایی که جریان محدود به مسیرهای مستقیم است یا برای استفاده از دستگاه در محدوده جریان های انتقالی (جایی که امکان کاهش دقت و تکرارپذیری وجود دارد)، این ابزار می تواند در اختیار باشد با کالیبراسیونی مطابق با شرایط جریان Vortab® تا عملکرد نصبی بدون مانع را تسهیل کنند.

https://www.petro-online.com/news/flow-level-pressure/12/fluid-components-intrb-marketing/thermal-mass-flow-meters-simplify-hydrogen-measurement-applications/58059

مقاله قبلی

تفاوت بین فناوری فیلدباس و هارت چیست؟

تفاوت بین فناوری فیلدباس و هارت چیست؟

تفاوت بین فناوری فیلدباس و هارت چیست؟ شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که تفاوت عمده بین فناوری فیلد باس و هارت در چیست. اینجا سعی شده ضمن بررسی کارایی هر تکنولوژی به تفاوت ها و نقاط قوت و ضعف آن بپردازیم. Fieldbus یک پروتکل شبکه کامپیوتری است که برای ارتباط...

تولید و لجستیک صنایع نیازمند به اتوماسیون

تولید و لجستیک صنایع نیازمند به اتوماسیون

اتوماسیون صنعتی و صنایع درگیر اتوماسیون صنعتی در حقیقت به استفاده از سیستم های کنترلی مانند کامپیوتر برای کنترل فرآیندهای صنعتی و ماشین آلات اطلاق می گردد. این سیستم های کنترلی برای افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها و بهبود ایمنی و کیفیت استفاده می شود. اتوماسیون را می...

جهت جریان در خط لوله با توجه به دبی متر و اندازه گیری جریان چقدر مهم است؟

جهت جریان در خط لوله با توجه به دبی متر و اندازه گیری جریان چقدر مهم است؟

اهمیت جهت جریان در خط لوله با توجه به دبی متر و اندازه گیری جریان جهت جریان در یک خط لوله زمانی که صحبت از دبی متر و اندازه گیری جریان می شود بسیار مهم است. اهمیت جهت جریان در خط لوله با توجه به دبی متر و اندازه گیری جریان به حدی است که می تواند بر دقت اندازه گیری ها...

نزدیک به شما

ارتباط آسان و مستمر با مشتریان هدف ماست

تلفن

09151211239 مهندس رضا تاج

ایمیل

واتساپ

واتساپ

اینستاگرام

اینستاگرام

× در واتساپ در ارتباط باشید