چهار مرحله انتخاب فلومتر مناسب برای گاز طبیعی

اندازه گیری دقیق جریان گاز با انتخاب یک دبی سنج گاز مناسب برای یک کاربرد مدنظر شروع می شود. در اینجا چهار مرحله برای کمک به انتخاب دبی سنج گاز طبیعی به همراه مقایسه دبی سنج و راهنمای انتخاب فلومتر آورده شده است.

1. توجه به کاربرد و فرآیند

قبل از انتخاب فناوری فلومتر خود، کاربرد آن را درک کنید. در پست اخیر، نکاتی را ارائه کرده‌ایم که باید در هنگام انتخاب فن‌آوری دبی‌سنج در نظر گرفته شود . به عبارت دیگر، پاسخ به سوالات زیر به انتخاب بهتر فلومتر از طریق درک بهتر کاربرد آن برای شما کمک می نماید:

 1. هدف چیست؟ چرا به فلومتر نیاز دارید؟ آیا برای انتقال و فروش گاز، نظارت بر فرآیند و عملکرد یا بخشی از فرآیند صنعتی می خواهی از آن استفاده کنید؟ آیا به جریان جرمی یا حجمی نیاز دارید؟ بودجه شما چقدر است؟
 2. نوع گاز چیست؟ آیا یک نوع گاز عبوری دارید یا مخلوطی از گاز ها؟ محدوده جریان عملیاتی، دقت مورد نیاز، دمای فرآیند و فشار چه میزان می باشند؟ آیا گاز خشک و بدون ناخالصی است؟ یا خیس، خورنده و به همراه ناخالصی است؟
 3. فلومتر در چه مکانی باید نصب شود؟ شرایط محیطی چگونه است؟ آیا دمای شدید وجود خواهد داشت؟ آیا مقرراتی برای بررسی وجود دارد؟ آیا ملاحظات نویز و یا ارتعاش باید بررسی گردد؟
 4. چه پارامترهایی را از فلومتر نیاز دارید؟ آیا به توتالایزر یا نمایشگر محلی نیاز دارید؟ انتظارات شما از کالیبراسیون چیست؟ آیا باید بتوانید فلومتر را به الکترونیک پیشرفته ارتقا دهید؟ الزامات نگهداری شما چیست؟

جمع آوری این اطلاعات به شما در انتخاب هوشمندانه برای اندازه گیری گاز طبیعی کمک می کند.

2. برای راحت تر شدن کار و بررسی اجمالی و سریع می توانید این راهنمای انتخاب کنتور جریان گاز طبیعی را دانلود و مرور کنید.

چهار مرحله انتخاب فلومتر مناسب برای گاز طبیعی

پس از متوجه شدن دقیق برنامه فرآیندی خودمیتوانید، برگه چک خلاصه نویسی شده بالا را مرور کنید تا به شما کمک کند کدام فناوری را انتخاب کنید. برای مشاهده این راهنما روی تصویر کلیک کنید. علاوه بر این، به خاطر داشته باشید که چهار نوع جریان سنج مختلف برای گاز طبیعی وجود دارد:

 • جریان جرمی
 • جریان حجمی
 • سرعت سنج
 • فلومترهای استنباطی

3. مقایسه انواع فلومتر و انتخاب فناوری صحیح

پس از بررسی راهنمای انتخاب، احتمالاً یک یا دو نوع فلومتر توجه شما را جلب کرده است. فناوری و مکانیسم کارکرد آن فلومترها را برای درک اصول عملکرد، مزایا و معایب هر نوع فلومتر مطالعه کرده و مقایسه کنید. در اینجا پیوندهای مناسبی به انواع مختلف فلومتر وجود دارد تا شما را در بررسیتان راهنمایی کند.

 • کوریولیس و فلومترهای ترمال مس (جرمی حرارتی) هر دو جریان جرمی را اندازه گیری می کنند و فناوری جدیدی هستند. کوریولیس بیشتر در رابطه با اندازه گیری بخاطر خرید-فروش گاز یا موارد مالی استفاده می‌شود، در حالی که فلومترهای حرارتی جریان گاز بیشتر در فرآیند های صنعتی استفاده می شود.
 • کنتورهای دوار و دیافراگمی گاز سنج جابجایی مثبت یا PD هستند و یک فناوری گاز سنتی هستند که برای برنامه‌های صورت‌حساب شهری یا انتقال گاز طبیعی استفاده می‌شوند.
 • توربین مترها یک فناوری معمولی و دستگاهی از نوع سرعت هستند که گاز طبیعی را برای کاربردهای انتقال حضانت و اندازه گیری گاز فروش شده در شبکه های بین المللی استفاده می شود.
 • فلومترهای اولتراسونیک یک فناوری گاز جدید در نظر گرفته می شوند، آنها گاز طبیعی را برای کاربردهای انتقال حضانت اندازه گیری می کنند و از نوع سرعت سنج هستند.
 • فلومترهای گاز Vortex ، یکی دیگر از سرعت سنج‌ها، گاز طبیعی را عمدتاً در کاربردهای صنعتی اندازه‌گیری می‌کند، زیرا آنها تاییدیه انتقال موقت را دریافت می‌کنند.
 • فلومترهای فشار تفاضلی (یا DP متر) متر استنباطی هستند و شامل صفحه روزنه، لوله پیتوت، ونتوری متر و متر V-Cone می باشد. آنها فناوری سنتی هستند و برای انتقال حضانت تأیید شده اند.
 • روتامتر یک فناوری گاز معمولی است که به عنوان دبی سنج صنعتی برای اندازه گیری دبی حجمی سیالات در یک لوله بسته استفاده می شود.

4- برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از خرید، یا تعمیرات فلومتر با شرکت احیاگران ابزاردقیق تاج تماس حاصل بفرمایید.

تماس با ما

نشانی شرکت :
مشهد-توس 97/9 هشت متری آریا -پلاک 62
همراه 09151211239

 

عکس بنر : Brett Sayles

منبع: https://www.lincenergysystems.com/blog/gas-flow-meter-comparison-selection-guide/

راهنمای فلومتر توربینی

راهنمای فلومتر توربینی

درباره فلومترهای توربینی فلومترهای توربینی از انرژی مکانیکی سیال یا گاز عبوری برای چرخاندن یک روتور (چرخنده) توربین درون جریان سیال داخل کنتور استفاده می‌کنند. چرخش‌های روتور اندازه‌گیری و محاسبه می‌شوند تا اندازه‌گیری نسبی متناسب با سرعت جریان سیال را ارائه دهند. این...

راهنمای فلومتر جابجایی مثبت PD

راهنمای فلومتر جابجایی مثبت PD

مقدمه: فلومترهای جابجایی مثبت (PD) با اتکا به مکانیزم‌های دقیق و قابل اعتماد، نقش کلیدی در اندازه‌گیری دقیق حجم سیالات در صنایع مختلف ایفا می‌کنند. این راهنمای جامع به شما کمک می‌کند تا با اصول عملکرد، مزایا، معایب، کاربردها و نکات مرتبط با این نوع فلومتر آشنا شوید....

راهنمای فلومتر الکترومغناطیسی (مگ فلومتر)

راهنمای فلومتر الکترومغناطیسی (مگ فلومتر)

راهنمای فلومترهای الکترومغناطیسی (مگ فلومتر): این دسته از فلومتر ها با ارائه اندازه‌گیری دقیق و بدون انسداد جریان، راه‌ حلی ایده‌ آل برای طیف گسترده‌ای از کاربردها در صنایع مختلف هستند. درباره فلومترهای الکترومغناطیسی فلومترهای الکترومغناطیسی اندازه‌گیری جریان بدون...

نزدیک به شما

ارتباط آسان و مستمر با مشتریان هدف ماست

تلفن

09151211239 مهندس رضا تاج

ایمیل

واتساپ

واتساپ

اینستاگرام

اینستاگرام

× در واتساپ در ارتباط باشید