فلو سوئیچ ها

استفاده از فلو سوئیچ ها روشی قابل اعتماد و اقتصادی برای افزایش طول عمر پمپ های گران قیمت و جلوگیری از هزینه های تعمیر و نگهداری و خاموشی اضطراری ناشی از خشک کار کردن را فراهم می آورد.

فلو سوئیچ Fluid Components International سری FLT93 یک ابزار ارزشمند برای مهندسان فرآیند در کار پایان ناپذیرشان برای اطمینان از عملکرد بهینه فرآیند و اجتناب از توقف و خاموش شدن خط بخاطر تعمیر و نگهداری است. این دستگاه‌های اقتصادی و در عین حال قابل اعتماد و دقیق زمانی که احتمال وجود شرایط خشک کار کردن، فرورفتگی و سایر مواردی وجود دارد که می‌تواند بر عملکرد و طول عمر پمپ‌های گران قيمت تاثیر منفی بگذارد و روند را کند یا متوقف کند، هشدار اولیه می‌دهند. 

پمپ ها قلب تپنده بسیاری از صنایع می باشند، سیستم هایی که برای حرکت سیالات در فرآیند خود به آنها متکی هستند و باعث می شوند سیستم ها خنک و به نرمی کار کنند. 

این پمپ ها از نظر خرید، نگهداری و بهره برداری پرهزینه هستند، به مراتب بیشتر از این دستگاه ها. بروز شرایط کار خشک ناگهانی ممکن است سبب نشتی، گرفتگی و انسداد شود که می تواند به آببندی و یاتاقان های پمپ آسیب برساند. تعمیر یا تعویض این پمپ ها پرهزینه، زمان بر بوده و راندمان فرآیند را تحت تاثیر قرار می دهد. 

FLT93 برای این طراحی شده است که تکنسین‌های بخش‌های تقاضا مانند نفت و گاز، پتروشیمی، مواد شیمیایی و تصفیه آب/فاضل را قادر می‌سازد تا دما و جریان مایعات، گازها یا دوغاب‌های موجود در این صنایع را کنترل کنند. این گزینه عالی برای مانیتورینگ مرطوب/خشک پمپ های صنعتی در شرایطی است که از دست دادن ناگهانی جریان رسانه می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد پمپ شود. این ابزار همه کاره دارای رتبه بندی SIL2 است و دارای گواهینامه های تایید ایمنی بین المللی (مانند FM، FMc، ATEX، IECEx، Inmetro، EAC/TR CU، CSA، CRN و CE) برای سازگاری در سراسر جهان است.

پمپ ها توسط ویژگی هشدار دوگانه FLT93 محافظت مضاعف می شوند. اولین هشدار سرعت جریان کمتری را تشخیص می دهد و به اپراتور از یک مشکل احتمالی هشدار می دهد. آلارم دوم در شرایط شدیدتر است که در آن پمپ خشک است و برای جلوگیری از آسیب دائمی باید فورا خاموش شود. 

FLT93 فاقد قطعات متحرک است و مانند تمامی محصولات FCI، برای کارکرد موثر در محیط های سخت و صنعتی ساخته شده است. این ابزار بسیار پیشرفته جریان، دما و/یا سطح را اندازه‌گیری می‌کند و در هر دو نسخه دستگاه ( نصب داخلی یا خطی)، با قابلیت رله دوگانه 6A که می‌تواند به جریان، دما یا سطح اختصاص داده شود، ارائه می‌شود. فقط FCI سیستم یکپارچه ی جبران دما را برای حفظ دقت در نقطه تنظیم شده در دمای فرآیند بین 100 درجه فارنهایت تا -100 درجه فارنهایت (37.5 درجه سانتیگراد تا -73 درجه سانتیگراد) ارائه می دهد.

https://www.petro-online.com/news/flow-level-pressure/12/fluid-components-intrb-marketing/flow-switch-provides-reliable-and-economic-way-to-lengthen-expensive-pumpsrsquo-lifespan-and-avoid-maintenance-and-emergency-shutdown-costs-from-dry-running-process-conditions/57270

 

مقاله قبلی

× در واتساپ در ارتباط باشید