ارتقا سیستم آبرسانی شهر سورات هندوستان به سیستم مدیریت دیجیتال آب شرکت ABB

واحد ABB هندوستان دیجیتالی کردن کل سیستم مدیریت آب سورات را با استفاده از فلومترهای AquaMaster مجهز به GSM (سیستم جهانی ارتباطات سیار) آغاز کرد. این کار اندازه گیری مصرف آب را در هر لحظه و هر زمان امکان پذیر می کند. این فناوری به سازمان همکاری های شهرداری سورات (SMC)، مرجع مدنی تصمیم گیرنده، را کمک می‌کند تا الگوهای مصرف را مطالعه نماید و زمینه‌ها و امکان بهبود را برای مدیریت بهتر آب بررسی کند و این شهر را در تبدیل شدن به یک شهر هوشمند پیش ببرد.

ABB برای اولین بار در سال 2005 فلومترهای دستی را برای اندازه گیری آب در شهر نصب کرد. با ظهور فناوری دیجیتال و قرار گرفتن سورات در لیست 100 شهر هوشمند، ABB با شرکت همکاری های شهرداری شهر همگام شد تا با ارتقاء فلومترهای دستی موجود به دستگاه های دارای قابلیت دیجیتال، مدلی مقیاس پذیرتر و پایدارتر را به کار گیرد. SMC در حال حاضر بیش از 240 فلومتر را در سراسر منطقه پاندساران شهر که دارای کارخانه های نساجی متعدد است و مکان های دیگر در شهر مانند دانشکده مهندسی، بیمارستان ها و هتل ها می باشد را نصب کرده است.

نظارت دیجیتالی بر مصرف یک منبع حیاتی مانند آب به توزیع عادلانه تر و مدیریت بهینه آب به نفع مردم شهر سورات کمک می کند. سانجیو شارما، مدیر عامل ABB هند گفت: ما مفتخریم که با مدیران سورات همگام شدیم و به ایشان به خاطر دیدگاه و اقداماتشان برای انتخاب فلومتر دیجیتال برای پیشبرد شهر به سمت شهری هوشمند و پایدار از منتظر زیست محیطی تبریک می گوییم.

فلومترهای ABB در پنج شهر دهلی، بنگلور، رانچی، کلکته و چنای برای اطمینان از نظارت کارآمد، ردیابی و صورت‌ حساب مصرف آب در حال کار هستند. شارما افزود: ما معتقدیم که این یک گام کلیدی برای شرکت‌های شهری برای کاهش سهم آب بدون درآمد است، زیرا هند وارد عصر شهرهای هوشمند و استفاده بهینه از منابع طبیعی می‌شود.

فلومترهای ABB که در محل لوله‌های ورودی خطوط آب شهری نصب می‌شوند، سیستم خواندن کنتور خودکار (AMR) میزان آب ورودی متصل به GSM قرائت‌ دقیق و از راه دور را برای شرکت همکاری ها و دفتر کنترل مرکزی میسر میسازد. این روش سیستم جع آوری داده، امکان مطالعه آب مصرفی را در هر لحظه میسر کرده و زحمت ثبت دستی اطلاعات را کاهش داده و خطای انسانی در خواندن کنتورها را حذف می نماید. داده‌های جمع‌آوری‌شده با استفاده از سیستم های رایانه ای گزارش‌های ماهانه و فصلی را در مورد الگوهای مصرف ارائه می‌کند.

در حال حاضر، کارخانجات نساجی در شهر بیش از 50 درصد از آب تامین شده توسط SMC را مصرف می کنند، در حالی که مقدار باقیمانده توسط خانوارها و سایر موسسات تجاری در شهر مصرف می شود. با این حال، در آینده، شرکت قادر خواهد بود از اطلاعات دقیق در مورد زمان‌بندی استفاده و ساعات اوج مصرف برای بهینه‌سازی مدیریت آب استفاده کند. طبق گزارش بانک جهانی، اگر بتوان تلفات آب در کشورهای در حال توسعه را به نصف کاهش داد یا سهم آب بدون درآمد را کاهش داد، آب ذخیره شده برای تامین حدود 90 میلیون نفر کافی خواهد بود.

منبع:

https://www.industrialautomationindia.in/newsitm/3354/Surat-upgrades-to-ABB%E2%80%99s-digital-water-management-solution/news

Science png from pngtree.com/

مقاله قبلی

× در واتساپ در ارتباط باشید