ساخت دبی سنج چند فازی با استفاده لولمتر FMG50

اندازه گیری چگالی در دبی سنج های چند فازی با کاربرد FMG50 محصول جدید اندرس+هاوزر

ساخت فلومتر چند فازی با FMG50 : FMG50 شرکت اندرس+هاوزر که اخیراً راه اندازی شده است، محصولی مناسب برای سازندگان دستگاه های اسکید فلومتر چند فازی است و به لطف طراحی سطح یکپارچگی ایمنی (SIL) و تغذیه با حلقه 2 سیم، دستگاهی متمایز است.

مدیریت چاه نفت و بهینه سازی تولید مستلزم اندازه گیری دوره ای توان عملیاتی است. این اغلب با جداکننده‌های تست سه فاز انجام می‌شود که مخازنی هستند که سیالات چاه را به سه فاز گاز و مایعات، آب یا نفت، تفکیک می‌کنند. اغلب به آن جداکننده حذفی آب آزاد می گویند زیرا کاربرد اصلی آن حذف هر گونه آب آزاد است.

روش امکانپذیر دیگر برای آزمایش بازده چاه نفت استفاده از دبی سنج های چند فازی برای تعیین دبی نفت، آب و گاز است. برای این منظور، فلومترها مانند ونتوریس با مجموعه دیگری از حسگرها ترکیب می شوند تا خواص سیال مخلوط (چند فاز) را برای تعیین ترکیب جریان پیدا کنند. پرکاربردترین پروب رادیومتریک است، اما پروب های خازنی، رسانایی و فروسرخ نزدیک (NIR) نیز با مزایا و معایب متفاوتی استفاده می شوند.

مزایای رادیومتری برای اندازه گیری جزء:
• اندازه گیری چگالی در همان مقطع جریان
• در شرایط وجود امولسیون و کف می تواند استفاده شود
• بالاترین دقت را در شرایط/رفتارهای گوناگون داراست

اندازه گیری های رادیومتری اغلب برای به دست آوردن چگالی سیالات مخلوط استفاده می شود. اصل اندازه گیری بر اساس جذب تابش توسط ماده مورد اندازه گیری صورت می پذیرد. یک منبع تشعشعاتی را منتشر می کند که با عبور از ماده تضعیف می شود و سپس توسط یک آشکارساز آن تشعشعات عبوری را به سیگنال الکتریکی در طرف مقابل تبدیل می نماید.

الکترودهای خازنی و/یا رسانا اغلب برای بدست آوردن قسمت بعدی پازل که مقادیر دی الکتریک سیال مخلوط (چند فاز) است استفاده می شوند. در نهایت، چگالی های مخصوص هر فاز یا مقادیر دی الکتریک باید شناخته شوند. این امر از طریق اندازه گیری های آفلاین و کالیبراسیون بر روی نمونه های نفت خام در آزمایشگاه های تخصصی به دست می آید.

 

تمام این اطلاعات برای محاسبه فازها / بخش های سیال و در نهایت نرخ جریانهای منفرد ضروری است. با حل سیستم معادله سه گانه به طوری که مقادیر چگالی (x) و دی الکتریک (y) به شکل زیر استفاده گردد:

x=ax0 + xw +yxg

x = αx0 + βxw + γxg
y = αy0 + βyw + γyg
1 = α + β + γ

در جایی که x0/y0 چگالی و مقدار دی الکتریک نفت، xw/yw مقدار آب و xg/yg مقادیر گاز می باشند، که جزء های سیال من جمله نفت، آب و گاز را می توان از طریق آنها به دست آورد.

جریان حجمی کل در کسرهای سیال ضرب میشود تا نرخ جریان جداگانه جداگانه مطابق معادلات زیر مشخص شود:

Qo= αQv ; Qw= βQv ; Qg= γQv

جایی که α، β و γ کسرهای سیال یعنی نفت، آب و گاز می باشند.

به این ترتیب دبی سنج های چند فازی می توانند جایگزین جداکننده های سه فاز در چاه های نفت شوند. از مزایای این فلومترها فشرده تر (نیاز داشتن به فضای کمتر) بودن، داشتن مخارج سرمایه ای و هزینه کاربری کمتر و اندازه گیری بلادرنگ و بدون وقفه (آنلاین) آنها می باشد.

FSG60

تصویر پیکربندی ممکن برای ساخت یک چند فازمتر با آشکارساز Gammapilot FMG50، منبع FSG60 و ظرف منبع FQG60 و Deltabar PMD75B.

 

 

 

سازندگان فلومتر چند فازی می توانند تمام ابزارهای مربوط به اسکید خود را از Endress+Hauser تهیه کنند: فشار، رادیومتریک و دما.

دبی سنج های چند فازی

سازندگان فلومتر چند فازی می توانند تمام ابزارهای مربوط به اسکید خود را از Endress+Hauser تهیه کنند: فشار، رادیومتریک و دما.

شرکت احیاگران ابزار دقیق تاج با سابقه طولانی در عرصه تعمیر و بازسازی فلومترهای آسیب دیده و با کارنامه ای درخشان و مورد اعتماد صنایع حیاتی کشور آماده خدمت رسانی  در زمینه ابزار دقیق به تمام مجموعه های صنعتی کشور می باشد. آموزش ابزار دقیقابزار دقیق چیستتعمیرات ابزار دقیق تعمیرات تعمیرات زیمنس سنسور ماکروموشن ابزار دقیق شغل ابزار دقیق: فروشگاه ابزار دقیق فروش لول متر خرید لول متر فلو متر فلومتر خرید فروش نصب خدمات ابزار دقیق  کنترلر  کوریالیس  کوریولیس مس فلومتر نمایندگی اندرس هاوزر  نمایندگی زیمنس نمایندگی کرونه  نمایندگی ماکروموشن  نمایندگی میکروموشن

یوکوگاوا

یوکوگاوا

یوکوگاوا ( Yokogawa ) یوکوگاوا Yokogawa تامین کننده ای پیشرو در اتوماسیون صنعتی و راه حل های تست و اندازه گیری است. با ترکیب کردن فناوری برتر با اصول مهندسی، مدیریت پروژه و تعمیر و نگهداری، شرکت یوکوگاوا محصولات و خدماتی با کارایی عملیاتی اثبات شده، ایمنی، کیفیت و...

امرسون میکروموشن روزمونت

امرسون میکروموشن روزمونت

امرسون ( میکروموشن ، روزمونت و ... ) گروه صنعتی امرسون ( میکروموشن ، روزمونت و ... ) با شعار " ما نوآوری را هدایت می کنیم که جهان را سالم تر، ایمن تر، هوشمندتر و پایدارتر می کند." در حال فعالیت در سطح جهانی است. صنایع تحت پوشش شرکت امرسون / میکروموشن محصولات این شرکت...

اندرس هاوزر Endress Hauser

اندرس هاوزر Endress Hauser

اندرس هاوزر ( Endress+Hauser ) یک شریک قوی در سراسر جهان شرکت اندرس هاوزر Endress+Hauser یک شرکت پیشرو در ابعاد جهانی در زمینه ابزار اندازه گیری، خدمات و راه حل های مهندسی فرآیندهای صنعتی است. این شرکت راه حل های مرتبط با خط فرآیند را برای جریان، سطح، فشار، تجزیه و...

نزدیک به شما

ارتباط آسان و مستمر با مشتریان هدف ماست

تلفن

09151211239 مهندس رضا تاج

ایمیل

واتساپ

واتساپ

اینستاگرام

اینستاگرام

× در واتساپ در ارتباط باشید