اتصال یکپارچه در مقابل کیت فلنج دی الکتریک

یک دهه پیش، از شرکت ما خواسته شد تا اتصال عایق یکپارچه بارلو را برای پشتیبانی از حفاظت کاتدی برای مقابله با خوردگی خط لوله را بپذیرد، این در جایگزینی برای کیت فلنج دی الکتریک رایج بود. در آن زمان، کیت فلنج روش ترجیحی نسبت به اتصال یکپارچه بود و دلایل آن نیز 1- زمان طولانی (30 هفته) از آغاز تا گرفتن تاییدیه، 2- هزینه اولیه و 3- سابقه کم استفاده از این گونه اتصالات در ایالات متحده بود.

یک دهه بعد مشخص شد که اتصال عایق بندی شده یکپارچه روش مناسب تر برای ایجاد یک ایزوله الکتریکی بین بخش ها در یک خط لوله گاز است.

ایزولاسیون فلنج در مقابل اتصالات یکپارچه

خطوط لوله گاز چه مدفون در خاک، چه در بالای زمین و چه در زیر آب، باید در برابر خوردگی هوا، آب و جریان های الکتریکی ناشی از صاعقه محافظت شوند.

ایزولاسیون فلنج و ایزولاسیون اتصال یکپارچه دو روش برای جلوگیری از وقوع واکنش های الکتروشیمیایی بین دو فلز مختلف می باشند که از طریق قطع مسیر فلز یا جلوگیری از عبور جریان الکترون ها در سیستم حفاظت کاتدی (CP) به فراتر از این ناحیه عمل می نمایند.

gas pipe corroded at flange
تصویر نشان دهنده خوردگی لوله گاز در محل فلنج است

حفاظت کاتدی چیست؟

حفاظت کاتدی (CP) برای کنترل خوردگی یک ماده فلزی استفاده می شود. این علم در مخازن سوخت، شمع های اسکله، کشتی ها، سکوهای نفتی، میله های تقویت کننده فلزی، سازه های بتنی و خطوط لوله استفاده می شود. با تبدیل خط لوله گاز به کاتد، از خوردگی جلوگیری می شود یا به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.معمولا خطوط لوله گاز را پس از استفاده از یک سیستم ضد خوردگی اولیه (به عنوان مثال، رنگ یا پوشش مانند نوار مومی ترنتون ) با حفاظت کاتدی تکمیل می کنند. در غیر این صورت، حفاظت کاتدی مورد نیاز برای مبارزه با خوردگی برای یک خط لوله بدون پوشش بیش از حد است.

کیت عایق فلنج چیست؟

استفاده از کیت های عایق فلنج (کیت فلنج دی الکتریک) رایج ترین روش کنترل تلفات ناشی از خوردگی در خطوط لوله است. آنها می توانند جریان های الکتریکی سرگردان را کنترل کنند، که کارایی سیستم حفاظت کاتدی را افزایش می دهد. چهار نوع اصلی کیت جداسازی واشر وجود دارد که با نام‌های F، E، D و O مشخص می‌شوند و هر کدام معمولاً شامل یک واشر برای هر مهره، یک آستین عایق تمام قد برای هر پیچ، یک واشر، و واشرهای فولادی ضخیم برای هر مهره می باشند.

در حالی که کیت های عایق فلنج ممکن است جریان های الکتریکی سرگردان را کنترل کنند، آنها عایق الکتریکی طولانی مدت را ارائه نمی دهند. آنها همچنین در خط لوله فلنج می شوند و می توانند باعث اتصال کوتاه در مجموعه های جداسازی فلنج شوند و نیاز به تعمیر و نگهداری دارند.

اتصال عایق یکپارچه چیست؟

اتصال عایق یکپارچه ایزولاسیون مفصل را فراهم می کند و جایگزینی برای کیت های فلنج عایق است. این روش به طور گسترده در صنعت نفت و گاز در کشورهای خاورمیانه و اروپا استفاده می شود و در ایالات متحده نیز پیشرفت هایی دارد. از لحاظ تاریخی، مزایای آنها تحت الشعاع زمان طولانی آغاز تا تاییدیه گرفتن آنها توسط تولید کنندگان اروپایی قرار گرفته است، اگرچه سازندگان جدید ایالات متحده به شرکت های بزرگ انتقال مراجعه می کنند.

تولید کننده مشترک عایق یکپارچه ایالات متحده

اتصال عایق یکپارچه

اتصال عایق بارلو

IMAC Systems شرکت بارلو ( تولید کننده اتصالات عایق در ایالات متحده ) را در سال 1998 خریداری کرد. بارلو نزدیک به 60 سال بود که اتصالات فلنج عایق تولید می کرد و منبع قابل اعتمادی در سواحل شرقی بود، بدون گزارش خرابی.

اتصالات عایق یکپارچه در مقابل کیت های فلنج عایق

بطور کلی، دو خصوصیت منفی مهم در مورد اتصالات عایق یکپارچه، در دسترس بودن و هزینه های اولیه بوده است.

 

 

  1. مشکل در دسترس بودن با پیوستن تولیدکنندگان آمریکایی مانند IMAC Systems حل شده است، که اتصالات بارلو را با در دسترس بودن موجودی، به طور کامل مونتاژ شده و در ایالت پنسیلوانیا تست شده و ارائه می‌گردد. نصب بارلو ساده است، با دو جوش لب به لب و بدون نیاز به مونتاژ، آسان‌ترین و ایمن‌ترین روش نصب را برای جداسازی الکتریکی و حفاظت کاتدی فراهم می‌کند.
  2. نکته منفی ثانویه ای که اغلب درک می شود، هزینه اولیه اتصال یکپارچه عایق است که می تواند دو برابر هزینه کیت فلنج عایق باشد. با این حال، با توجه به چرخه عمر اتصالات عایق، برتری محصول و عدم نیاز به نگهداری، این هزینه بیشتر به نظر نمی رسد مانع استفاده از آنها شود.

اتصالات عایق بارلو به دلیل این عوامل به روش عایق مطلوب برای کنترل خوردگی در بسیاری از شرکت های برق و پیمانکاران آنها تبدیل شده است.

اتصالات عایق بارلو

اتصال عایق یکپارچه / اتصال یکپارچه بارلو

نمونه اتصالات عایق بارلو

در مقایسه با کیت فلنج عایق استاندارد که برای نصب در محل به تکنسین ماهر نیاز دارند اتصالات عایق بارلو از قبل مونتاژ و آزمایش شده اند. این شرکت با استفاده از اتصال عایق باعث صرفه جویی در نیروی کار در محل می شود. همچنین احتمال خرابی اتصالات، CP ناکارآمد و خوردگی داخلی و خارجی در اثر نصب نامناسب را کاهش می دهد.

با یک اتصال عایق یکپارچه، قابلیت سرویس و نگهداری ساده می شود. در حالی که هنگام استفاده از کیت فلنج عایق، سیستم ممکن است در هنگام دفن شدن اتصال کرده ( به دلایلی مثل ته نشین شدن، انبساط حرارتی یا سفت شدن بیش از حد). در این مورد، هزینه تعمیر یک سیستم آسیب دیده یا نشتی به طور قابل توجهی از سرمایه گذاری اولیه  برای یک اتصال عایق بیشتر است. همچنین احتمال اینکه خط لوله در صورت نیاز به تعمیر و نگهداری یا جایگزینی بسته شود، بیشتر است.

هنگام ارزیابی مزایا و معایب اتصالات عایق یکپارچه و فلنج ها، اتصالات عایق یکپارچه مناسب ترین هستند و سرمایه گزاری اولیه را جبران می کنند.

 
منابع: https://www.lincenergysystems.com/blog/insulating-flange-kits-versus-monolithic-isolating-joints/
دایرة المعارف اتوماسیون صنعتی و ابزاردقیق مجموعه واژه ها و اصطلاحات تخصصی

دایرة المعارف اتوماسیون صنعتی و ابزاردقیق مجموعه واژه ها و اصطلاحات تخصصی

دایرة المعارف اتوماسیون صنعتی و ابزاردقیق مجموعه واژه ها و اصطلاحات تخصصی واژه ها و اصطلاحات تخصصی در ابزاردقیق و اتوماسیون Accuracy (دقت): درجه انطباق اندازه گیری یک ابزار با مقدار واقعی کمیت مورد اندازه گیری. Accuracy Class (کلاس دقت): یک سیستم طبقه بندی که میزان...

موضوعات رایجی که تکنسین‌های ابزاردقیق در آنها مشغول به کار هستند

موضوعات رایجی که تکنسین‌های ابزاردقیق در آنها مشغول به کار هستند

موضوعات رایجی که تکنسین‌های ابزاردقیق در آنها مشغول به کار هستند عبارتند از: در این مقاله سعی می گردد تا خلاصه ای از فعالیت های ابزاردقیق را برای علاقه مندان به این رشته را فراهم آوریم. تکنسین‌های ابزاردقیق در موضوعات گسترده‌ای مرتبط با سازوکاری صنعتی و سیستم‌های...

مراحل جامع رفع مشکلات مختلف سیستم‌های ابزاردقیق

مراحل جامع رفع مشکلات مختلف سیستم‌های ابزاردقیق

مراحل جامعی برای رفع مشکلات مختلف سیستم‌های ابزاردقیق را آورده‌ام: 1. شناسایی مشکل: ابتدا سعی نمایید مشکلی را که با آن روبه رو هستید را با شفافیت هرچه تمامتر تعریف کنید. این مشکلات می توانند شامل خواندن‌های نادرست، نقص در عملکرد نمایشگر یا خطاهای ارتباطی باشد. 2....

نزدیک به شما

ارتباط آسان و مستمر با مشتریان هدف ماست

تلفن

09151211239 مهندس رضا تاج

ایمیل

واتساپ

واتساپ

اینستاگرام

اینستاگرام

× در واتساپ در ارتباط باشید